Atrakcje - Feniks - Ośrodek wypoczynkowy. Domki letniskowe nad jeziorem turawskim, opolskie
9
page-template-default,page,page-id-9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Atrakcje

Turawa to wieś znajdująca się na Opolszczyźnie. Początkowo teren turawskich lasów służył książętom opolskim do polowań i w tym celu powstał tu zamek myśliwski. Jezioro turawskie jest sztucznym zbiornikiem, który powstał w 1938 roku aby chronić mieszkańców przed powodzią. Niestety aby można było wykonać ten projekt pod wodą musiało się znaleźć kilka okolicznych wsi, ponieważ zbiornik zajmuje 22 km2.

 

Wakacyjny czas w Turawie można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oprócz relaksu na plaży i kąpieli w jeziorze można wybrać się na ryby lub spacer po pięknych lasach turawskich, które oplatają dookoła jezioro turawskie. Niecałe 10 min. spaceru od naszego ośrodka, znajduje się promenada, która w okresie letnim jest dość często odwiedzana również przez mieszkańców Opola. Można tutaj zjeść, napić się piwa lub zwyczajnie usiąść, odpocząć i podziwiać krajobraz jeziora. Osoby które chciałyby popływać np. rowerem wodnym mogą wypożyczyć niezbędny sprzęt. Jeśli nie chcą Państwo chodzić aż na promenadę – ok 3 min od ośrodka znajduje się stołówka w której można smacznie zjeść.

 

Od naszego ośrodka nad jeziorem turawskim do centrum Opola jest dokładnie 22km (około 30 min samochodem). Opole posiada dwie wyspy. Wyspa Pasieka oddzielona jest kanałem Młynówką i rzeką Odrą, a Wyspa Bolko (nazwana tak na cześć księcia Bolka I) oddzielona jest rzeką Odrą i kanałem Ulgi.
Wyspa Bolko to przepiękny i dość rozległy park, na którego terenie znajduje się wiele ścieżek pieszo-rowerowych oraz ogród Zoologiczny. Pośrodku wyspy znajduje się staw i piękna polana.
Na Wyspie Pasiece znajduje się natomiast Wieża Piastowska – pozostałość po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Można ją także zwiedzać, a zainteresowane osoby kierujemy na oficjalną stronę internetową na której znajdą Państwo więcej szczegółów.

 

Na uwagę również zasługuje Jura Park w Krasiejowie. Krasiejów to niewielka miejscowość znajdująca się nieopodal Ozimka. Od naszego ośrodka do Krasiejowa jest 20km. Dojazd samochodem trwa ok. 25 min. Wycieczka do Krasiejowa to idealny pomysł na spędzenie miłego czasu z całą rodziną. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na terenie obiektu znajduje się wiele atrakcji. Tunel czasu – krótka wycieczka wagonikami po tunelu w którym wyświetlana jest historia naszej kuli ziemskiej. Park dinozaurów, w którym można podziwiać repliki w 1:1 oraz dowiedzieć się czegoś o pierwszych mieszkańcach ziemi.
Jest także Oceanarium, plac zabaw dla dzieci, park rozrywki, a także kino 5D.
Naprzeciw parkingu Jura Parku znajduje się Muzeum Ewolucji Człowieka które też warto odwiedzić.